Реформа охорони здоров'я. Якими будуть перші кроки, натякнули в МОЗ

1374
Міністерство охорони здоров'я України планує створити єдиний електронний реєстр пацієнтів та змінити систему оплати праці лікарів.

 

Відповідно до законопроекту «Про внесення змін до деяких актів щодо удосконалення законодавства з питань охорони здоров'я», медики отримуватимуть зарплату не за трудодні, а за кількість обслужених пацієнтів.

Крім усього, в законопроекті значиться, що медичні послуги для населення будуть замовляти органи місцевого самоврядування.

Харківські чиновники від медицини поки не коментують документ. Кажуть: на 60 сторінках тільки пропозиції, сам законопроект зараз проходить стадію обговорення і як буде насправді, поки не зрозуміло.

«З приводу того, що замовником хочуть зробити органи місцевого самоврядування, можливо, це означає, що місцева влада буде укладати договори з сімейними лікарями. Але це лише припущення, оскільки цей момент теж поки не прописаний і не пояснений », - розповіли у Харківській міськраді.

За словами міністра охорони здоров'я Олександра Квіташвілі, перші результати реформи українці побачать у вже у вересні 2015 року.

Читайте также:

Loading...