Подорожчав проїзд у трамваях і тролейбусах Харкова (Оновлено)

1540
Таке рішення ухвалили 27 травня на засіданні виконкому Харківської міської ради.

Як повідомив в ході засідання директор Департаменту економіки та комунального майна міськради Михайло Фатєєв, тариф збільшився на 50 коп. - до 2, 50 грн. Це пов'язано з збільшенням тарифів на електроенергію та підвищенням собівартості перевезення пасажирів.

«Чинний сьогодні тариф на проїзд пасажирів у трамваях і тролейбусах у розмірі двох гривень встановлений в 2012 році, - зазначив Михайло Фатєєв. - За цей період значно зросли всі складові собівартості наданих послуг. Зокрема, вартість електроенергії зросла на 73%, мастильних матеріалів - від 30 до 160%, матеріалів і запчастин для технічного обслуговування і ремонту рухомого складу - від 23 до 432%, рівень мінімальної заробітної плати - на 7%».

Потребує оновлення та ремонту також рухомий склад міського електротранспорту.

За підсумками 1 кварталу 2015 від діяльності з перевезення пасажирів комунальні підприємства отримали збитки на суму понад 26 млн грн.

«Незадовільний фінансовий стан підприємств не дозволяє своєчасно виплачувати зарплату працівникам, вчасно ремонтувати й оновлювати рухомий склад, трамвайні колії, контактні мережі, що ставить під загрозу здійснення безпечних перевезень пасажирів у місті. У цій ситуації виникла необхідність привести чинний тариф у відповідність з економічно обгрунтованими витратами. Спочатку комунальні підприємства, що здійснюють перевезення в наземному електричному транспорті, просили встановити тариф на рівні 3 грн, але в ході аналітичної і розрахункової роботи тариф був приведений до мінімального рівня, що забезпечує працездатність підприємств та мінімальні соціальні гарантії працівників цих підприємств», - зазначив Михайло Фатєєв.

Нові тарифи почнуть діяти з 1 червня.

Перед будівлею Харківської міськради під час засідання відбувся пікет проти підвищення тарифів на проїзд у міському електротранспорті. Депутат міської ради Дмитро Маринін на засіданні заявив, що рішення було ухвалено без проходження всіх належних за законодавством процедур, він має намір оскаржити його в суді. У свою чергу, заступник Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан підкреслила, що ухвалити рішення щодо нових тарифів необхідно.

«Запропонований проект рішення б'є по всім нам - по членам виконкому, місцевому самоврядуванню, міськійї владі. Але ухвалити його потрібно. Необхідно думати над тим, що буде з нашим містом і людьми, які в ньому живуть», - підкреслила Світлана Горбунова-Рубан.

А секретар Харківської міськради Олександр Новак зазначив, що «міська рада і виконком працюють строго відповідно до закону».

Нагадаємо, в Харкові також планується збільшити вартість проїзду в метро.

Читайте также:

Loading...