Пікніки скасовуються. Харків'янам заборонили ходити в ліс

922
У розпал травневих свят в Харківській області введено заборону на відвідування хвойних лісів у пожежонебезпечний період.

Про це йдеться у розпорядженні голови Харківської облдержадміністрації, опублікованому в газеті «Слобідський край».

Як повідомили в прес-службі ГУ МВС України в Харківській області, правоохоронці спільно з лісничими організують спеціальні патрулі, які проводитимуть рейди практично щодня. «Якщо патрулі виявляють людей, які розводять в лісах багаття, то з ними спочатку проводиться роз'яснювальна робота, їх просять погасити вогонь. Зазвичай люди погоджуються. Якщо тих же людей знову застануть за розведенням вогню, то їм буде виписаний штраф», - зазначила заступник начальника прес-служби Оксана Калмикова.

За порушення правил пожежної безпеки громадяни заплатять штраф у розмірі від 1 до 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, посадові особи - від 3 до 10. Якщо ж при цьому виникла пожежа, то штраф на громадян становитиме від 3 до 10 неоподатковуваних мінімумів, на посадових осіб - від 7 до 12.

Начальник відділу зв'язків з громадськістю ГУ ДСНС в Харківській області Ігор Лупандін розповів, у лісах з метою недопущення в'їзду транспорту встановлюються загороджувальні шлагбауми, з людьми, які проживають у населених пунктах, прилеглих або розташованих у лісових масивах, проводиться роз'яснювальна робота. Лупандін також повідомив, що повністю готова до роботи пожежна техніка лісгоспів, а також резервна техніка підрозділів ДСНС, яка буде залучатися при необхідності.

За інформацією обласного управління лісового та мисливського господарства, організовано роботу 32 спеціалізованих лісових пожежних станцій, у складі яких 51 пожежний автомобіль, 6 лісових пожежних модулів. До гасіння залучається 56 тракторів з ґрунтообробним знаряддям, 29 мотопомп та 360 ранцевих лісових вогнегасників. Для нагляду за пожежною ситуацією в лісових масивах працюють 29 пожежно-спостережних вишок і щогл, з яких на 6 встановлені телевізійні системи спостереження, 1 телевізійна система встановлена ​​на вишці оператора мобільного зв'язку.

З початку року в лісах області виявлено та ліквідовано 19 лісових пожеж на загальній площі 17,06 га. У 2014 році на території Харківської області в лісах і сільгоспугіддях сталося 50 пожеж, прямий збиток від яких склав 75 ​​тис. грн.

Площа лісів Харківської області становить 419,391 тис. га, з них 100 тис. га (24%) - хвойні.

Читайте также:


Loading...