Небезпечні для життя продукти знайшли в Харкові

1707
Фахівці перевірили продукти харчування.


Експерти оцінили склад сметани. Для цього фахівці ДП «Харківстандартметрологія» відібрали 8 зразків даної продукції: «Слов'яночка» (25% жиру), «Молочна ферма» (21%), «Волошкове поле» (21%), «Яготинський» (21%), «Галичина» (15%), «Біла лінія» (20%), «Своя лінія» (21%) і «Балмолоко» (20%).

Як з'ясували експерти, 6 з 8 зразків не відповідали нормативам і зазначеної на етикетці інформації. А в деяких пробах і зовсім виявилися небезпечні для здоров'я речовини.

Зокрема, бактерії групи кишкових паличок знайшли в продукції фірм «Молочна ферма» і «Балмолоко». Рівень бактерій склав 0,001, що не відповідає нормі. А в сметані фірм «Волошкове поле» і «Балмолоко» виявлено підвищений вміст дріжджів.

У продукції компанії «Молочна ферма» виявлено рослинні жири. Відповідно, такий продукт повинен називатися не сметаною, а «молокомісткий сметанний».

Ще в трьох зразках сметани виявилася занижена масова частка жиру. Так, в продукції фірми «Слов'яночка» 24,5% жиру при заявленій нормі 25,0%; в сметані «Молочна ферма» - 20,6% при 21,0%; у зразку «Галичина» - 14,5% при 15,0%.


Читайте также:


Loading...