На вулицях Харкова тривають вилови

3818
Воєнкоми стверджують, що вручати повістки посеред міста - цілком законно.

Як повідомляють користувачі соцмереж, представники військкоматів продовжують відловлювати потенційних мобілізованих на вулицях міста. Наприклад вчора, 12 серпня, групу "зелених чоловічків" бачили в різних районах Салтівки.

Адвокат одного з потерпілих розповів, шо його підзахисного зупинили представники військкомату разом з міліціонерами. Після того, як міліція перевірила особистість молодої людини, військові насильно доставили його в райвійськкомат, а потім - на обласний збірний пункт на Сортировці. Юрист стверджує, що хлопець не проходив навіть медкомісію, незважаючи на це, його та інших жертв посадили в автобус, і відвезли на полігон в Десну, - пише «Главное».

В обласному військкоматі кажуть, що «вулична мобілізація» цілком допускається законом.

«В жодному законодавчому документі не вказані конкретно місця, де має відбуватися вручення повісток, тому в громадських місцях оповіщення допускається теж. Але відбуватися воно має в правовому полі, тобто співробітник міліції має право запитати документи, що засвідчують особу військовозобов'язаного. А працівник військкомату має право на підставі цих документів перевірити, чи є ця людина на обліку у військкоматі. І тільки після цього вручається повістка, де вказується, дата і час прибуття в райвійськкомат», - пояснив заступник Харківського обласного воєнкома Юрій Калгушкін.

Тим часом, в Генштабі спростовує інформацію про те, що воєнкоми «викрадають» хлопців прямо на вулиці.

«Нам достеменно відомо, що, зокрема, в Харкові активно працюють представники військової прокуратури, які розглядають скарги громадян на роботу воєнкомів. За весь час мобілізації зафіксовані факти залучення воєнкомів до дисциплінарної відповідальності, у той числі і з направленням на гаупвахту за невиконання завдань щодо мобілізації», - відзначили в прес-службі відомства.

Читайте также:

Loading...