Купити наркотики стало простіше

2870
Лікарям спростили схему призначення сильних знеболюючих.

МОЗ дозволив медикам самостійно призначати важко хворим пацієнтам нарковмісні, сильнодіючі знеболюючі препарати.

Про це свідчить наказ відомства № 494 «Про деякі питання придбання, перевезення, зберігання, відпуску, використання та знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у закладах охорони здоров'я».

До 2013 року такі ліки призначалися комісією. Потім систему обороту контрольованих препаратів змінили постановою Кабміну, проте необхідно було привести до спільного знаменника профільні накази, зокрема МОЗ.

«Зараз спрощена система рецептурних бланків, зокрема, морфін може бути виписаний для пацієнта від 10 до 15 діб. Це перемога, як самих пацієнтів, так і медичних працівників, це принципи паліативної допомоги », - вважає менеджер напряму наркополітики програмної ініціативи« Суспільне Здоров'я »Ксенія Шаповал.

За її словами, сьогодні в питанні знеболювання важкохворих існує повне розуміння в МВС, Держслужбі контролю за наркотиками та МОЗ.

«ГХ» поцікавився у харківських медиків, чи не призведе така свобода дій до розквіту наркоманії.

«Думаю, на рівень наркоманії це не вплине ніяк, тому що й раніше цим людям не становило праці при бажанні добути наркотик. Той же кодтерпін продається без рецепта в будь-якій аптеці, наркомани купують його пачками і ніхто їм не заважає. Я вважаю, що знизити рівень наркоманії можна, якщо ввести систему відпустки всіх ліків, крім переліку найнеобхідніших, - за рецептом лікаря », - говорить нейрохірург Олександр Марков.

Читайте также:

Loading...