Кишкова інфекція косить земляків

1171
Медики розповіли, як уберегтися від хвороби.

Столичні епідеміологи б'ють тривогу: у Києві діти масово хворіють гепатитом А, в деяких школах і дитсадках оголошено карантин. Пару тижнів тому неприємний діагноз підтвердили в чотирьох діьей, що відвідують дитсадок, а днями - у чотирьох школярів.

Головний санлікар Харкова Ірина Зубкова повідомила «ГХ», що в Першій столиці ситуація під контролем.

«У нас немає жодних побоювань, спостерігається негативна динаміка захворюваності на гепатит А. У порівнянні з минулим роком, за 9 місяців поточного року кількість захворілих знизилося на 74%. У 2014 було зафіксовано 104 випадки, в 2015 році захворіло 27 людей, п'ятеро з яких діти», - зазначила Ірина Зубкова.

За її словами, гепатит А є кишковою інфекцією і рідко передається контактним шляхом. Щоб уберегтися від хвороби, потрібно всього лише ретельно мити руки, овочі і фрукти. А воду пити кип'ячену або з альтернативних джерел - бутильовану або привізну.

Тим часом студент з Індії, який завіз до Харкова черевний тиф, йде на поправку. Хлопець пройшов курс антибіотикотерапії і готується до виписки з лікарні.

«Зараз за ним спостерігають медики, і якщо аналізи покажуть, що студент більше не є носієм хвороби - хлопець піде вчитися далі», - резюмувала Зубкова.

Читайте также:


Loading...