Іноземцям забороняють їхати до Харкова

1394
Експерти назвали Харківську область небезпечним регіоном.


Практично всі розвинені країни, які дають своїм громадянам рекомендації щодо відвідування України, категорично не радять відвідувати Луганську і Донецьку області, а також Крим. Однак при цьому в цілому ряді держав також рекомендують відмовитися від поїздок в Харківську область. Іншими словами, уряди цих країн офіційно заявляють, що в регіоні рівень небезпеки вище ніж у всіх інших областях України, де немає бойових дій.

Наприклад, уряд Канади радить своїм громадянам відмовитися від некротичних поїздок на Харківщину, «беручи до уваги нестабільну ситуацію у сфері безпеки».

Уряд Австралії також рекомендує своїм громадянам «переглянути необхідність поїздки» в Харківську область. «Ви повинні серйозно подумати, чи дійсно вам потрібно до Харкова. Якщо ви все ж вирушили туди, перебуваєте там якомога менше, уникайте непотрібної активності», - йдеться в заяві чиновників.

Схожі оцінки дає влада Нової Зеландії. На думку місцевих чиновників, в Харкові існує потенційна загроза насильства.

Влада Швейцарії не вимагає обмежити поїздки до Харківського регіону, але згадують теракти.

А ось на думку МЗС Франції, Харківська область є такою ж небезпечною для поїздок, як і Донбас. Зокрема, французи вказують, що на Харківщині, разом з Одеською, Запорізькою та Херсонською областями, відбувалися вибухи і загрози диверсій. При цьому особливо підкреслено, що в Харкові за останні місяці сталася дюжина вибухів.

МЗС Великобританії заперечує проти будь-яких поїздок до Харкова - в основному через серію вибухів, у тому числі в барах і кафе, які відбулися в місті. «Будьте пильні, уникайте зборів і демонстрацій», - попереджають в британському міністерстві іноземних справ.

Що стосується США, то Держдеп підкреслює приблизно рівну ступінь небезпеки в Одеській та Харківській областях, де спостерігається «невелика терористична активність». Рекомендація - уникати скупчень людей і політичних акцій.

Тим часом за даними австралійської аналітичної організації Institute for Economics and Peace, Україна посіла 150-е місце з 162-х в рейтингу найбільш небезпечних для життя країн світу. Нижче розташувалися КНДР, Пакистан, ДР Конго, Судан, Сомалі, ЦАР, Південний Судан, Афганістан, Ірак і Сирія.

Експерти оцінювали рівень насильства і злочинності, витрати на озброєння і оборону, відносини з сусідніми країнами, наявність збройних конфліктів, відсоток біженців в країні і дотримання владою прав людини.

А ось найбезпечнішою визнана Ісландія. У топ-5 мирних і спокійних країн також потрапили Данія, Австрія, Нова Зеландія та Швейцарія.

Читайте также:


Loading...