Художник, який присвятив монографію Кобзарю, працював та помер у Харкові (фото)

786
Люди, які створювали історію Харкова.

Пам'ятаємо! Цього дня народилися два знамениті художники. Микола Бурачек (16.03.1871-12.08.1942) – художник, актор, письменник, педагог і мистецтвознавець, чий талант особливо яскраво проявився у пейзажному живописі.

Одна з монографій Миколи Григоровича присвячена Тарасу Шевченку, завдяки саме цій праці багато хто впізнав Тараса Шевченка не лише як поета, а і як талановитого художника.



З 1910 року Бурачек творив у Парижі, за часів гетьмана Скоропадського очолював Українську академію мистецтв, а з 1925 року працював у Харкові, де й закінчив свій земний шлях 12 серпня 1942 року.

Похований на 13-му міському цвинтарі. (На фото портрет М. Жеваго "Н. Бурачек. 1941 р." та картини М. Г. Бурачека "Сад цвіте" та "Чернеча гора. Дорога до могили Т. Г. Шевченка. Канів"). Докладніше про нашого земляка у новині GХ.


Розділив з ним дату народження Джузеппе Марія Креспі (16.03.1665-16.07..1747) - відомий італійський живописець, рисувальник, гравер, який творив два століття раніше.

Його часто називали Spagnolo («Іспанець») за пристрасть до іспанського стилю в одязі. На початку своєї творчості він наслідував класичну болонську традицію XVII століття, але поступово в його творчості стала переважати манера реалістичності.

Він писав картини на релігійні сюжети, портрети, натюрморти та побутові сцени. Визначним творінням зрілого художника стала серія «Сім таїнств» («Сповідь», «Хрещення», «Одруження», «Причастя», «Священство», «Миропомазання», «Соборування»).

Художник зумів надати всім сценам відтінок таємничої потаємності того, що відбувається і водночас наголосив на головному — реальності життя, укладені в цих сценах основних етапів короткого земного людського буття... (На фото: автопортрет, картина "Добрий самаритянин" та автопортрет із сім'єю).