Донецькі фермери скуповують землю біля кордону

1534
Лже-фермери активізувалися в Дергачівському районі.

Зараз, після затвердження нового плану облаштування кордону, почалася проектна робота і вирішення питань земельних ділянок, які жителі прикордонних селищ отримали в користування від попередньої влади, розповів кореспонденту «ГХ» радник губернатора Сергій Стороженко.

Щоб побудувати розмежувальні споруди, потрібна 50-метрова смуга вздовж кордону. Але в цій зоні знаходяться земельні паї, які до того ж вже засіяно. І хоча землевідведення в 50-метровій прикордонній зоні видавали незаконно, відбирати у людей паї ніхто не збирається, заявив раніше губернатор Харківської області Ігор Райнін.

«Там є люди, які навесні ранньої посіяли город, у них на початку квітня вже капуста зійшла. Ми розмовляємо з місцевими жителями, намагаємося домовитися. Більшість погодилися обміняти ділянки на інші», - розповів Стороженко.

«Стіна»: замість паркану - спостережні вежі, рови та насип

Замість ділянок, які впритул примикають до кордону, сільським жителям запропонували землю в іншій ділянці.

Але не встигли обласна влада розібратися з ділянками, виданими раніше, як цієї весни з'явилися нові фермери, які намагаються отримати паї в прикордонній зоні Дергачівського району.

«Облгоскомземом прямо зараз ведеться робота по виділенню земельних ділянок в прикордонній зоні Дергачівського району. Паї оформляють на деяких фермерів з Донецької області, підставних осіб», - повідомив голова Дергачівської РДА Олександр Політуха.

Щоб уникнути шахрайства із землею, радник прем'єр-міністра України Олександр Малін запропонував накласти мораторій на оформлення паїв поблизу кордону.

Фото: facebook.com/yatsenyuk.arseniy

Читайте также:

Loading...