Декомунізація у Харкові розпочнеться днями

2220
У місті створили робочу групу, яка буде ухвалювати рішення по перейменуванню об'єктів. Перше засідання пройде вже днями.

 

До складу групи увійшли 30 осіб - представники галузевих департаментів Харківської міської ради, історики, культурологи, архітектори, ректори вузів та громадські діячі. Очолив команду віце-губернатор Ігор Терехов.

Саме вони займуться виконанням закону «Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні». Перші збори робочої групи планують провести вже на цьому тижні.  Які конкретно об'єкти перейменують, поки невідомо, але за найскромнішими підрахунками їх близько 200 - назви вулиць, районів, станцій метро і промислових підприємств.

Екатеринослав или Новороссийск?

«Харків'яни активно беруть участь в цьому процесі, з кінця минулого тижня почали надсилати листи з пропозиціями на ім'я мера. Наприклад, вулицю Петра Слинька пропонують перейменувати в Успенський бульвар, оскільки там будується Успенський храм. А вулиці Леніна на Шатилівці повернути її стару назву - Досекінська, на честь відомого фотографа Харківської губернії Василя Досекіна», - розповів «ГХ» секретар топонімічної комісії Харківської міськради Олексій Хорошковатий.

Читайте также:

Loading...