Бензин з великої дороги: що ми купуємо на узбіччях

3263
На Харківщину знову повернулася придорожня торгівля бензином.

 

Досить часто на виїздах з міста і узбіччях окружних доріг можна побачити припарковані автомобілі з каністрами. У таких «точках» продають бензин, ціна якого нижче, ніж на заправках.

За словами торговців, бензин везуть з Росії, де паливо для машин коштує вдвічі дешевше, ніж на українських АЗС. Торговці кажуть, що їх паливо за якістю набагато краще того, що продається на заправках.

Автовласники запевняють, що машина на російському паливі їде набагато швидше, тихіше і економічніше, ніж на 95-му бензині, купленому на найпрестижнішій українській заправці.

«Я дуже часто купую бензин у продавців на узбіччі, - каже Євген. - Паливо відмінне, з машиною проблем поки жодних, їздить добре. Так навіщо платити більше?»

Літр бензину у продавців на трасах в середньому на 50 копійок - гривню дешевше, ніж на офіційних АЗС. Однак дуже небагато купують паливо у нелегальних торговців: за словами автовласників, вони не хочуть ризикувати машиною, заливаючи в неї бензин невідомого походження.

«Я б не став купувати таке паливо, - каже Олексій. - Гарантій адже ніяких. Як я в разі поломки зможу довести, що дефект в двигуні виник через неякісний бензин, що був куплений десь на трасі?»

Кілька років тому ввезення палива з-за кордону в каністрах та інших ємностях, крім автомобільного бензобака, був заборонений на законодавчому рівні. Але заповзятливі бізнесмени знайшли вихід.

Є машини, в яких стоять заводські баки на 100 літрів. Перед тим, як перетнути український кордон, автовласник заповнює бак під зав'язку. Претензій з боку митників до власника такого автомобіля немає, оскільки машина перетинає кордон цілком законно.

Бізнесмени, які спеціалізуються на продажу бензину, іноді спеціально купують автомобілі з подібними баками, щоб можна було вивезти більше палива. А вже в Харкові продають контрабандний бензин клієнтам або здають паливо перекупникам.

Тим часом працівники станцій техобслуговування попереджають, що найчастіше в Харкові під виглядом російського бензину 95-го продають найдешевший вітчизняний. А до рівня 95-го його «розганяють» кустарним способом різними присадками (добавками).

«Свіжий, щойно розбавлений присадками бензин дійсно покаже високе октанове число. Але через якийсь час добавки випаровуються, - попереджає Владислав, працівник СТО. - А в разі використання неякісного палива з машиною може трапитися все що завгодно, і в підсумку ремонт обійдеться в круглу суму. Тому щоб уникнути поломки автомобіля, заправлятися краще на перевірених АЗС».

У міліції заявляють, що боротьба з торговцями контрабандним паливом активно ведеться.

«Ми регулярно організовуємо рейди по Харківщині та виявляємо порушників, - каже старший інспектор управління громадської безпеки ГУ МВС України в Харківській області Олександр Сурмач. - Зокрема, з початку року проведено 70 рейдів, в ході яких було виявлено 36 фактів незаконного продажу бензину та вилучено близько 900 літрів пально-мастильних матеріалів».

Фото: kharkovforum.com

Читайте также:

Loading...