Харків'янам на замітку: що не зациклитися на роботі

952
Корисні поради як продуктивніше працювати.

Надмірна зайнятість на роботі зовсім не є свідченням продуктивності. При цьому, втома або відсутність мотивації також заважають зосередитися на виконанні необхідної роботи.

Як розповідають фахівці, здатність людини навантажувати на себе одночасно кілька завдань часто несе за собою негативний результат. У таких багатоверстатників набагато гірше розвинена концентрація уваги, і здатність переключаться з одного завдання на інше.

Щоб підвищити свою увагу, вчені радять - медитувати. Це дозволяє виробити високу концентрацію на певному результаті.

«Я ввів для себе за правило щоранку робити зарядку. Як виявилося фізичні вправи корисні не тільки для тіла, але і для мозку. Щоденні зарядки допомагають мені краще концентрувати увагу на роботі і запам'ятовувати більше інформації», - розповідає «ГХ» Віталій.

Також, на думку психологів, корисно складати список справ на день.

«Корисно поставити себе в жорсткі рамки і тим самим скоротити кількість завдань, які необхідно зробити. Чітка послідовність дій допоможе сфокусуватися і захистити себе від «виснаження его», - підкреслює «ГХ» психолог Ірина.

За словами фахівців, не тільки сама робота повинна приносити задоволення, але місце де людина працює. Якщо зручно сидіти, замотавшись в плед і домашніх тапочках, по принесіть їх на роботу в офіс. А якщо буде можливість виконувати роботу і відключитися від Інтернету, то процес буде проходити куди швидше.

 «Щоразу, коли ви переключаєтеся між завданнями - будь то відповідь одному на Facebook або перевірка пошти - частина вашої уваги безповоротно випаровується», - розповідають експерти.

Крім цього, фахівці радять не зловживати кофеїном і робити перерви в роботі - від декількох хвилин посидіти із закритими очима до невеликих провулок на свіжому повітрі.

«Багато хто проводить більшу частину робочого часу, дивлячись на екран, що напружує очі і заважає зосередитися. Щоб переорієнтувати очі, можна просто дивитися на віддалений об'єкт протягом декількох хвилин. Наприклад, скористатися правилом «20-20-20»: кожні 20 хвилин, витрачати 20 секунд на огляд об'єкту, що знаходиться як мінімум в 20 футах (приблизно 6 м)», - зазначає окуліст.

А найголовніше, не забувати в кінці робочого дня - «залишайте роботу - на роботі». Дуже корисно абстрагуватися від того середовища, в якій вариться працівник, щоб виконувати роботу ще більш успішно.

Психологи відзначають, що дуже важливо для ефективної роботи проводити час в тиші. Так як навколишній шум, у вигляді автомобільних гудків або дітей, що плачуть, вивільняє гормон стресу. Причому, перед напруженим робочим днем допоможуть досягти цілеспрямованості і зосередженості сім-вісім годин якісного сну.

Читайте также:


Loading...