У Харківській області із жінки витягли великого паразита

2172

Другий у 2023 році випадок дирофіляріозу зафіксували в Харківській області. Як повідомили в обласному центрі контролю та профілактики захворювань, 67-річна мешканка міста Мерефа звернулася за медичною допомогою зі скаргами на почервоніння лівого ока, відчуття болі та наявності стороннього тіла в оці.

Жінку обстежили за допомогою апарату УЗД та провели операцію. З її тіла вилучили нематоду. Її було досліджено в бактеріологічній лабораторії центрі контролю та профілактики захворювань та визначено як дирофілярію розміром 8,5 см.

Довідка. Нематоли - тип двобічно-симетричних червоподібних тварин, який налічує близько 30 тис. видів. Вони живуть у різних середовищах: морських і прісних водах, ґрунті, органічних речовинах, які гниють або бродять. Багато круглих червів пристосувалось до паразитування, деякі є паразитами людини. У людей нематоди спричинюють найбільшу кількість хвороб з групи гельмінтозів, загальна назва таких інвазій — нематодози, зокрема аскаридоз, трихоцефальоз, ентеробіоз, трихінельоз тощо.

Дирофіляріоз – трансмісивне паразитарне захворювання, яке передається через укуси кровосисних комах, здебільшого комарів. Зараження дирофіляріозом відбувається у період активного нападу комах (травень-жовтень місяці), під час укусу яких в організм людини потрапляють личинки паразита, які повільно ростуть. У зв’язку з цим клінічні прояви хвороби можуть проявлятися у будь-який період року.

Щоб запобігати зараженню дирофіляріозом необхідно:

  • – використовувати репеленти для індивідуального захисту від нападу комарів;
  • – знищувати комарів у місцях їх виплоду, помешканнях, тваринницьких приміщеннях;
  • – проводити засітчування вікон та дверей для запобігання проникнення комарів у приміщення;
  • – стежити за станом здоров’я домашніх тварин, проводити їм ветеринарний огляд, обстеження та профілактичне лікування;
  • – обмежувати прогулянки тварин у вечірній час;
  • – попереджувати виплід комарів шляхом осушення підвалів, не допускати зберігання води в діжках та інших відкритих ємностях понад 7-10 днів.
Читайте також: