Чому вбивав люботинський стрілок

1129
Злочинець зважився на вбивство з особистих причин і сам викликав міліцію.

 

Трагічна історія з подвійним убивством і захопленням заручників вразила навіть бувалих оперативників.

Починалося все банально - троє співробітників виконавчої служби постукали в будинок одного з мешканців міста Люботин. Те, що сталося далі, не міг передбачити ніхто.

«Двоє судових виконавців були вбиті попередньо з «Сайги» (мисливська рушниця), третій тяжко поранений. Потім був дзвінок на 102, як потім виявилося, дзвонив вбивця, і захоплення трьох заручників», -  описує події начальник харківської міліції Анатолій Дмитрієв.

Як з'ясувалося, неадекватна поведінка чоловіка мала особисті мотиви.

«Все це стало підсумком історії, що почалася в 2011 році, коли рідні стрілка взяли кредит в 21 000 доларів у приватної особи під кабальні відсотки, штрафи і пені. До квітня 2013 року відсотки по кредиту платилися, потім, мабуть, доходи перестали дозволяти це робити», - написав на своїй сторінці у Фейсбуці член колегії МВС Антон Геращенко.

19 лютого 2015 року Люботинський суд виніс рішення: стягнути з боржника 800 тисяч гривень. На думку Геращенка, договір іпотеки та позики був кабальним і складений в інтересах кредитора. А вартість будинку менша, ніж сума боргу, що утворився.

Тим часом, судові виконавці прийшли, щоб виселити боржників з дому і вселити туди інших людей. У паніці глава сім'ї схопив рушницю і відкрив стрілянину. Далі події почали розвиватися за непередбаченим сценарієм - злочинець зажадав відкрити йому коридор в зону АТО, на територію, що не підконтрольна Україні.

«Після довгих переговорів зі злочинцем, його дружиною і дочкою стало зрозуміло, що здаватися ніхто не збирається - навпаки вимоги були незмінні: зв'язатися в ДНР з Захарченко, щоб той його прийняв, а нам - забезпечити коридор і супровід, інакше заручники загинуть», - продовжує Анатолій Дмитрієв.

Радник Дмитрієва, Олександр Сирота зізнався: раніше таке бачив тільки в кіно.

«Чоловік, який захопив трьох заручників, працівників АЗС, не мав намірів ні здаватися, ні вступати в конструктивні переговори, навіть з власною дружиною і дочкою. Кілька разів висував, потім змінював умови звільнення заручників. Поводився неадекватно, але з точки зору власної безпеки - грамотно: сидів на задньому сидінні автомобіля між заручниками», - згадує побачене Сирота.

П'ятигодинна операція закінчилася смертю терориста. На думку Олександра Сироти, ліквідувати злочинця було єдино правильним варіантом. Заручники фізично не постраждали, зараз з ними працюють психологи.

Фото: соцмережі

Читайте также:


Loading...